Daudziem mazdārziņa īpašniekiem galvassāpes rada kurmju rakumi, un katrs cīnās ar šiem nevēlamiem viesiem, cik vien spēj. Rakumi atrodas kurmja pazemes mājas ieejās.
Šis dzīvnieks ir aktīvs meklējot barību, jo ir ļoti laba vielmaiņa. Tāpēc dienā var apēst vairāk, nekā pats sver
Kurmis, meklējot barību, nepārtraukti pārskata savas pazemes ejas, kurās atrodas dažādi bezmugurkaulnieki, piemēram, sliekas, gliemji un dažādu kukaiņu kāpuri.
Viņš nenogurdināmi rok ejas un nepārtraukti paplašina savu alu sistēmu. Tuneļi, ko kurmis izveido, var būt pat 100—200 metrus garš, un viņš spēj pārrokot līdz pat 20 metriem vienā dienā.
Kurmju aktivitāte rada problēmas dārzniekiem, uzrokot augsnē un negatīvi ietekmējot piemājas zāliena izskatu.
Lasi vēl: Kurmji atkal uzbrūk dārzam? Kā viegli atbrīvoties no šiem kaitēkļiem, izmantojot vienkāršas metodes
Kā otra problēma, tā asie nagi var bojāt kultūraugu sakņu sistēmas, it īpaši ietekmējot gurķus un tomātus. Treškārt, kurmji barojas ar tārpiem, kas pasliktina augsnes kvalitāti, jo tārpi rada humusu, kas ir svarīgs organiskais mēslojums.
Pirms es pārrunāju problēmu ar savu kaimiņu, internetā es atradu dažādas metodes, kā izvilkt kurmjus no alām. Lielākā daļa no tām balstījās uz dzīvnieka maņu, it īpaši smaržu, ietekmēšanu…
Turpinājumu lasiet nākošajā lapā
Tevi noteikti interesēs
- Laika ziņu eksperts Toms Bricis ieskicē, kādi laika apstākļi mūs sagaida atlikušajā janvārī un pat februārī: dažiem šīs prognozes nepatiksby Laura Blūma
- Komponists Raimonds Pauls dzimšanas dienā saņēmis arī kādu pavisam negaidītu zvanuby Laura Blūma
- Tagad mati stāvus ceļas, to iedomājoties! Aktrise Zane Daudziņa atklāj, kādu samaksu savulaik viņa saņēmusi kā jaunā aktriseby Laura Blūma